10.10.2015
Příběhy z Anglie
pocasi

Dneska to bude o počasí. Přesněji o počasí v UK. Vděčné to téma když nevíte o čem… Jenže někteří to řeší. Včera jsem komentoval jeden příspěvek na Lochnesce, kde se někdo ptal jaké je v Anglii počasí neboť nechce tam, kde je kosa :-) 

To mi vyvolalo šibalský úsměv ve tváři neboť do Anglie se jezdí především za silnou librou či za studiem angličtiny, nikoli za sluníčkem. No ale k věci. Počasí v Anglii je tak nějak celoročně průměrné. V létě žádné extra dlouhodobé vedra, v zimě žádný sníh. Pokud zázrakem nasněží, za dva-tři dny je po sněhu. V zimě se to pohybuje kolem nuly, spíše nad. Letní maximálka kolem 30°C. Řekl bych, že celkově průměrem je zde polojasno až oblačno. Často prší, hlavně na podzim. Ideální pro zelené trávníky ;)

Pro milovníky zimních sportů smutná zpráva. Musíte do zahraničí nebo na umělé sjezdovky. Teplomily varuji předem. Letní opalovačky jak je známe z koupališť a rybníků v ČR se zde konají velice výjimečně.

Teď vážně. Sousedka, která miluje takové vedra, kdy se nedá ani dýchat – zde dost trpí. Pokud jste tento případ a hodláte se zde usadit na trvalo či jen dlouhodobě, může to tu na vás působit dost depresivně.

Já jsem opačný případ. Nesnáším vedra a miluji zimu. V létě mi to vyhovuje ale o štědrý den koukat místo na zasněžené pláně na zelené trávníky – to není úplně vánoční styl. Dost mi to vadí.

A takový quick story na závěr. Pokud zde v zimě nasněží 2 až 5 cm, nejezdí vlaky ani autobusy, zavírají se školy, lidé se nedostanou do práce a bez problému to mají omluvené.  Zkuste říct v Čechách zaměstnavateli, že nasněžilo 5 cm a že se tím pádem nemůžete dostat do práce :-)))

Aktualizace: s tím sněhem se to tento rok (2015) krapánek zlepšilo. Lyžovačka se sice nekonala ale když to půjde takhle dál… Jen dobře :-) 

Související články:

Zasněžená Anglie

Konečně máme sníh i v Londýně

Sněží, jak to vypadá napříč Velkou Británií

Mrazivé počasí přichází do Anglie

9 komentářů

 1. Anonymní datum: 23.1.2013 čas: 23:25

  Ahoj Stando, musim te moc pochvalit super blok…a drzim ti palce at to v UK nekam dotahne. Obcas te obdivuju jakou mas trpelivost odpovidat na dotazy. Ja jsem tu uz rok a pul, pocasi se tu meni jak na kolotoci. Musim potvrdit, ze jakmile zacne snezit zavirame kancelar a jede se domu :-) coz vidim jako rozumne, vzhledem k tomu, ze nemaji zimni pneumatiky!! Pekny den Pavel

 2. Lucie datum: 18.8.2012 čas: 14:33

  ahoj,chvalim novou podobu blogu.
  Ano, pro nas je opravdu nepochopitelne, jak muze vse kolabovat pri 5ti cm snehu. Manzela dokonce posilali nekolikrat z prace domu hned jak zaclo snezit, protoze co kdyby napadlo tech par cm a on uz se domu nemohl dostat. :))

 3. Edita datum: 31.7.2012 čas: 21:57

  Mně jednoho dne říká šéfka: „Hele, Edito, ty bydlíš na kopci, ne? Takže když bude sněžit, tak to do práce nepřijedeš. OK.“

  :D Tak si pěkně odpověděla sama.

 4. Michaela datum: 28.7.2012 čas: 08:49

  Dobrý den!
  Taky miluju zimu. Už týden v Hastings studuji angličtinu a už za ten týden jsem se stihla pekelně spálit. :D Je tu neskutečné teplo, což jsem opravdu nečekala. Doufám, že zbývající dva týdny zaprší :D

  • Stanislav Hedvik datum: 28.7.2012 čas: 09:20

   No tady na jihu to docela poslední dny pálí – šílený. Už aby to skončilo :-) Déšť!

 5. Andrea datum: 24.7.2012 čas: 13:03

  Hezky, moc jsi mě pobavil :-)
  Chystám se do pár let odstěhovat právě do Anglie, tak se postupně psychicky připravuju. S tím počasím jsem smířená, a po pravdě, moc mi vadit nebude.
  Hezký článek :-)
  Andy

Vložte komentář

*Jana Garnsworthy | Czech-English Translation Services